Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 11 lipca 2020
  • 3 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 11612

Żubrowisko 2020: znamy zespoły! Bilety już w sprzedaży!

Z powodu epidemii finał "Żubrowiska" nie odbył się w czerwcu. We wrześniu w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące znów zabrzmi rockowa muzyka. Podczas tegorocznego festiwalu wystąpi Cyrk Deriglasoff, a dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na leczenie (nie)małego wojownika Maciusia Cieślika z Pszczyny.

Żubrowisko 2020
Gwiazdą tegorocznego Żubrowiska będzie Cyrk Deriglasoff · fot. oficjalny profil zespołu


Żubrowisko to impreza muzyczna organizowana przez powiat pszczyński, która cieszy się dużą popularności. Przyciąga nie tylko fanów mocnego grania, ale także zespoły, które chcą spróbować swoich sił w przeglądzie. Finałem "Żubrowiska" jest występ gwiazdy wieczoru. W ciągu ostatnich lat przed żubrowiskową publicznością wystąpili m. in. Organek, Coma, Sztywny Pal Azji, Pogodno oraz Luxtorpeda.

W sobotę, 26 września finałowy koncert zagrają laureaci Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych (godz. 18.00). Jury przesłuchało już nagrania 23 zespołów i wybrało pięciu finalistów, którzy wezmą udział w przeglądzie: Mexyk z Łodzi, Roxana Tutaj & Good Omen z Poznania, Snowblind z Katowic, Chłodno z Pszczyny oraz White Deer z Goleszowa. W przypadku, gdyby którakolwiek z wymienionych kapel nie mogła zagrać podczas przeglądu, na liście rezerwowej czeka w gotowości pięć kolejnych zespołów z najwyższą ilością punktów.

- Wybór nie był łatwy. Przesłuchaliśmy nagrania 23 zespołów z całej Polski. Każdy z nich wyróżniał się wysokim poziomem artystycznym - informuje jury w składzie: przewodniczący Mariusz Szulakowski, Barbara Broda-Malon oraz Daniel Kurtyka.

Gwiazdą wieczoru będzie Cyrk Deriglasoff (godz. 20.00) - grupa grająca szeroko pojętą muzykę rockową.- Po raz pierwszy w historii "Żubrowiska" środki ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Chcemy wspomóc leczenie Maciusia z Pszczyny, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Dwulatkowi w walce z okrutną chorobą może pomóc kosztowna terapia genowa - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Sprzedaż wejściówek na koncert finałowy "Żubrowiska" już ruszyła. Można je nabyć na stronie www.zubrowisko.pl wpłacając, co najmniej 25 złotych.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

żubrowisko


Historię Maciusia Cieślika poznacie czytając nasz artykuł: "2-letni Maciuś z Pszczyny walczy z SMA. Zbiórka na terapię genową". Jednocześnie zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej. Poniżej publikujemy bezpośredni link do zbiórki, a tutaj znajdziecie informacje nt. prowadzonych licytacji.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.